Tumescentní liposukce

Je metoda tvarování postavy, při které se odstraňuje nerovnoměrné rozložení tuku v těle. Důležité je právě to slůvko tvarování postavy. Tumescentní liposukce nemůže sloužit jako metoda pro hubnutí nebo náhrada za dietu. Maximální množství tuku odsátého z těla se pohybuje kolem 5 litrů, při běžné liposukci bříška nebo liposukci boků se odsává tak 500ml tuku až 1litr. Proto, jak píšeme na začátku, tumescentní liposukce je metoda tvarování postavy. Pokud máte pocit většího tukového polštářku na břichu nebo Vám nejde vycvičit oblast boků, pak je to metoda přímo pro Vás.

Do zeštíhlované části těla se pod kůži vpravuje roztok místního anestetika obohacený o další účinné látky, které nejenom znecitliví ošetřované místo, ale i sníží riziko tvorby hematom či modráků a zajistí, aby celý průběh tumescentní liposukce byl pro pacienta co nejkomfortnější a téměř bezbolestný. Po cca půl hodině působení se tuková tkáň odsaje pomocí kanyl z miniaturních řezů. Zákrok se ukončuje po dosažení optimálního tvarového výsledku. To neznamená po odsátí všeho tuku z oblasti liposukce, ale skutečně po dotvarování dané oblasti. I po liposukci část tukové vrstvy zůstává a po čase, zejména u nedisciplinovaných klientů se může “vypapat”.

U sedavého zaměstnání je lehká pracovní aktivita možná již po několika dnech, plnou fyzickou zátěž doporučujeme až po několika týdnech. To vše závisí na velikosti provedené liposukce a množství odsátého tuku.

 

Sdílej příspěvek

Opustit komentář