Pytlíky pod očima a jak se jich zbavit

Pytlíky pod očima a jak se jich zbavit

…aneb nebojte se plastické operace dolních víček!

 S přibývajícím věkem trápí mnoho žen i mužů vznik tzv. pytlů pod očima, které se tvoří v důsledku nahromadění přebytečné kůže a tukových váčků v oblasti pod spodními víčky. Tyto nevzhledné váčky pod očima dodávají obličeji nezdravý a unavený vzhled. Ideálním řešením v tomto případě je včasná plastická operace dolních víček, která redukuje jak kožní nadbytky, tak i tukové váčky dolních víček.

Této operace není potřeba se obávat, jedná se totiž o malý zákrok, který probíhá pouze v lokální anestezii bez nutnosti hospitalizace. V posledních letech se stává stále vyhledávanějším a oblíbeným zákrokem z oblasti plastické chirurgie a to nejen mezi ženami, ale stále častěji také mezi muži.

Tento zákrok lze provést více způsoby (klasický řez skalpelem či pomocí speciálního laseru) a  také rekonvalescence po zákroku není nijak dlouhá, ani náročná. V indikovaných případech lze plastiku dolních víček spojit s plastikou víček horních. Výsledná jizva po tomto zákroku je umístěna zhruba 2 mm pod linií spodních řas a je velmi nenápadná. Pooperační průběh není nijak drastický. Je však nutno počítat se vznikem otoků a modřin, alespoň v prvních dnech po zákroku, které ale brzy samy vymizí. Po zákroku se doporučují nosit tmavé sluneční brýle a oči chladit studenými obklady. Efekt tohoto zákroku bývá definitivní zhruba po 6 měsících a je dlouhodobý.

Estetická operace očních víček dokáže dodat obličeji mladistvější vzhled, vyřešit pokleslá víčka, která často způsobují zhoršené vidění,  převislou kůži a tukové váčky v oblasti víček. Operace je nenáročná a v případě pooperačního průběhu bez komplikací se víčka velmi rychle zahojí.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář