Plastická operace očních víček

Plastická operace očních víček

Jemná kůže očního okolí i samotná oční víčka jsou prvními místy na kterých lze pozorovat přirozené projevy stárnutí. Kromě tvorby vrásek okolo oční, především díky mimice obličeje, dochází s přibývajícím věkem také k poklesu kůže a tvorbě kožních nadbytků v oblasti horních víček a tvorbě tukových nadbytků v oblasti dolních víček. Významnou roli hrají samozřejmě také dědičné faktory či životospráva. Ideálním řešením jak pomoci obličeji získat zpět mladistvější vzhled je plastická operace horních či dolních víček.

Operace očních víček jsou někdy též odborně nazývány blepharoplastika. Plastická operace horních nebo dolních víček, případně kombinace obou zákroků při jedné operaci, je v současné době jednou z nejžádanějších operací v oblasti estetické medicíny. Mnohdy se totiž nejedná pouze o problém estetický, ale také funkční, neboť převislá oční víčka mohou způsobovat zhoršené vidění či pocit únavy. Velmi často se také provádí plastická operace víček v kombinaci s faceliftem či browliftem. Kontraindikací k oběma zákrokům, tzn. kdy se nedoporučuje plastiku horních či dolních víček provádět, může být slabý slzný film (pokud oči produkují málo slz), krátká kůže v oblasti víček či pokud pacient trpí oční infekcí.

Důležitým faktorem pro provedení operace víček je dobrý zdravotní i psychický stav. Některé kliniky rovněž před zákrokem vyžadují předoperační vyšetření u očního lékaře.  Před každou operací je také důležité provést osobní konzultaci s budoucím operatérem, při které se pacient dozví veškeré důležité informace o průběhu zákroku, pooperačním hojení či možných komplikacích. V případě operace horních víček se jedná především o odstranění kožního nadbytku na obou horních víčkách, případně i tukových váčků. Zákrok se provádí nejčastěji pouze ambulantně v lokální anestezii, bez nutnosti hospitalizace.

Operaci víček by měl provádět pouze zkušený chirurg.  Např. plastický chirurg MUDr. Ivan Justan, PhD. tvrdí: “Operaci očních víček provádí nejen plastičtí chirurgové, ale samozřejmě je to oblast, kde se pohybují i chirurgové oční. Tyto dvě specializace Vám doporučuji navštívit, pokud chcete dosáhnout co nejlepšího výsledku. Jsou i další chirurgické obory, které se snaží víčka operovat, ale důvěřoval bych jen těm, kteří to provádí jako rutinu své každodenní praxe.”

Sdílej příspěvek

Opustit komentář