Plastická operace horních víček

Plastická operace horních víček

Jemná  a tenká kůže očního okolí i samotná oční víčka jsou prvními místy, na kterých lze pozorovat přirozené projevy stárnutí. Nejčastější indikací k plastice  horních očních víček jsou pokleslá horní víčka s kožními nadbytky či tukovými výhřezy. V moderní plastické chirurgii existuje několik typů této operace a také způsobů vedení řezu na víčku. Operační metoda je vždy volena chirurgem dle individuální indikace každého pacienta.

Operace horních víček se provádí ambulantně pouze v lokální anestezii bez nutnosti narkózy či hospitalizace na klinice. Před samotným zákrokem nejprve chirurg zakreslí a vyměří přebytečnou kůži v oblasti víček a také kudy povede řez. Poté dochází k aplikace lokální anestezie a pacient nepociťuje při zákroku vůbec žádnou bolest. Řez může být veden buď přes kůži či vnitřkem víčka tak, aby výsledná jizva, která je umístěna v přirozeném ohybu víčka, byla co nejméně nápadná. Po odstranění přebytečné kůže a také tukových výhřezů jsou opět části sešity dohromady. V některých případech se provádí také zároveň redukce svalových vláken.  V indikovaných případech lze  taktéž operaci horních víček kombinovat s plastikou dolních víček při jednom zákroku.

V průběhu pooperačního hojení se mohou objevit otoky či modřiny, které se během jednoho či svou týdnů postupně samy vstřebají. Zhruba po 5-10 dnech od zákroku se odstraňují stehy. Pooperační bolest po plastice horních víček bývá minimální, přesto je nutno alespoň v prvních dnech dodržovat klidový režim bez větší fyzické zátěže, na slunci oči chránit slunečními brýlemi a vyhýbat se prašnému prostředí.

Výsledek plastiky horních víček bývá dlouhodobý, je-li to však potřeba, lze operaci po několika letech znovu podstoupit. Operací horních víček je dosahováno vynikajících výsledků a po úplném zahojení víček je jizva téměř neviditelná a zároveň vypadá obličej mladistvěji.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář