Plastická operace dolních víček

Plastická operace dolních víček

Podobně jako u plastiky horních víček je u dolních víček s přibývajícím věkem problém s přebytečnou kůží a tukovými váčky. Mnoho lidí má také problém s tvorbou tzv. „pytlů pod očima“, které obličeji dodávají nezdravý a unavený vzhled. V tomto případě je ideálním řešení  provést plastickou operaci dolních víček co nejdříve. Stejně jako operace horních víček se provádí ambulantně, pouze v lokální anestezii.

V případě dolních víček lze zvolit dva druhy přístupu – pod víčkem či přes spojivku.

Řez z vnitřní strany víčka (přes spojivku) je vhodným řešením pokud jsou indikací k zákroku pouze tukové váčky dolních víček bez kožního nadbytku a jizvy po tomto zákroku jsou zcela neviditelné. Proto se doporučuje provádět především u mladších pacientů, kteří ještě nemají zvrásněnou a přebytečnou kůži v oblasti dolních víček.

Pokud je však potřeba odstranit nejen tukové váčky pod víčky, ale také přebytečnou kůži, je nutno zvolit řez pod víčkem, těsně pod řasami dolního víčka. Tento způsob operace řeší zároveň kožní i tukové nadbytky dolních víček. Výsledná jizva je cca 2 mm pod linií spodních řas a je velmi nenápadná.

Pooperační průběh po operaci dolních víček je téměř totožný s procesem hojení po operaci horních víček. Běžným projevem jsou otoky a modřiny, které se mohou v okolí dolních víček objevit. Většinou se samy rychle zhojí v průběhu 14 dní. Efekt tohoto zákroku bývá definitivní zhruba po 6 měsících a je dlouhodobý.

Estetická operace očních víček dokáže dodat obličeji mladistvější vzhled, vyřešit pokleslá víčka, která často způsobují zhoršené vidění,  převislou kůži a tukové váčky v oblasti víček. Operace je nenáročná a v případě pooperačního průběhu bez komplikací se víčka velmi rychle zahojí.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář