Plastická operace břicha – abdominoplastika

Plastická operace břicha – abdominoplastika

…  je vhodné spojení abdominoplastiky s liposukcí?

Pokud je v oblasti břicha větší množství tukové tkáně či kožní převis doporučuje se místo liposukce podstoupit spíše plastickou operaci břicha, tzv. abdominoplastiku. Tato operační metoda si totiž, narozdíl od liposukce, dokáže poradit nejen s nadbytkem tukové tkáně, ale právě i s nadbytečnou kůží. Doporučuje se především u  pacientů středního věku a starších, jejichž kůže již ztratila svou původní elasticitu a u kterých by po liposukci hrozilo zhoršení původního vzhledu oblasti, neboť díky odsátému tuku se neforemný kožní převis ještě více zvýrazní. Ke vzniku kožního převisu dochází často také po rychlé a výrazné redukci váhy a stále častěji tento zákrok podstupují také muži.

Je-li potřeba, lze u některých pacientů provést během abdominoplastiky zároveň zpevnění břišních svalů, k jejichž rozestupu může dojít např. v těhotenství. Jedná se o poměrně náročný zákrok, který zpevňuje svaly břišní svaly, který však ve výsledku přináší uspokojivý estetický efekt a břicho je díky menší tukové vrstvě plošší. Tato operace se provádí v celkové narkóze a dle rozsahu zákroku trvá cca 2-3 hodiny. Po operaci je nutná minimálně dvoudenní hospitalizace na klinice. Nevýhodou tohoto zákroku je poměrně dlouhá jizva, která se táhne pod břichem od jednoho boku k druhému. V některých případech, kdy je potřeba přemístit pozici pupku, je výsledkem také okrouhlá jizva okolo pupku. Operace břicha menšího rozsahu bez nutnosti přesazení pupku se nazývá miniabdominoplastika. Výhodou plastické operace břicha je bezesporu fakt,  že výsledný efekt zákroku je trvalý.

Abdominoplastiku je rovněž možno doplnit o liposukci břicha a boků, což přináší pacientům maximální efekt a zploštění břišní oblasti. Oproti samotné abdominoplastice či liposukci břicha se však jedná o mnohem náročnější zákrok, který vyžaduje delší dobu rekonvalescence po zákroku a zanechává dlouhou jizvu. Proto se tato metoda spojení obou zákroků při jedné operaci příliš nedoporučuje a o vhodnosti je nutno se poradit s plastickým chirurgem.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář