Nadměrné pocení

Odstranění nadměrného pocení před létem.
Trápí Vás nadměrné pocení? Nepomáhají různé deodoranty nebo antiperspiranty? Jak si poradit s tímto problémem.

Každý člověk se potí, pocení je proces, při kterém se naše tělo ochlazuje. Příčiny nadměrného pocení mohou být různé – stres, horko, nadváha nebo také bez příčiny, prostě jen tak. Termoregulaci zajišťují dva až tři miliony potních žláz, které jsou krom očních víček a rtů po celém těle. Jsou uloženy v nejnižší vrstvě kůže a spirálovitými vývody vylučují pot na povrch epidermu (vrchní vrstva kůže).
Hyperhidróza = nadměrné pocení. Je to přirozený tělesný mechanismus, kdy člověk trpí na určitých místech nebo po celém těle nekontrolovanou produkcí potu. Nejčastěji však v záhybech jako je podpaží.
Pokud dochází dlouhodoběji či opakovaně k nepříjemnému pocení, které Vás zásadním způsobem omezuje je třeba to nějakým způsobem řešit. Jedná se o nepříjemný projev, který se dá v dnešní době potlačit nebo odstranit.

Místa ošetření:

  • nohy
  • podpaží
  • ruce – dlaně
  • čelo

Nejčastějším způsobem potlačení nadměrného pocení je aplikace botulotoxinu.
Aplikace Botulotoxinu se provádí jednotlivými vpichy velmi tenkými jehličkami. Aplikace botulotoxinu může být i v místním umrtvení, zejména pokud aplikujeme do plosek nohou nebo do dlaní. V podpaží 99% klientů vydrží aplikaci bez umrtvení, maximálně s potřením umrtvovacího krému. Zákrok se provádí ambulantně a ošetření trvá obvykle 15 minut. Rychlost účinku je do 2 dnů, účinnost je 7 až 12 měsíců. Ošetření je možné absolvovat v jakémkoli ročním období.

 

Sdílej příspěvek

Opustit komentář