Modelace prsou vlastním tukem

Modelace prsou vlastním tukem

Modelace poprsí vlastním tukem, neboli autoaugmentace je moderní metoda, která spočívá v doplnění objemu poprsí vlastním tukem z partií, kde je dostatek nebo přebytek tuku, což může být oblast břicha, hýždí či stehen.
Princip je velmi jednoduchý, jedná se vlastně o dva zákroky v jednom. Za pomocí liposukce se nejprve odsaje dostatečné množství tuku s kmenovými buňkami z míst, kde je vytvořen tukový polštář a poté se tenkými kanylami několika vpichy vpraví upravený tuk do poprsí. Tuk se upravuje proto, aby se oddělily potřebné tukové a kmenové buňky od nepotřebných buněk a tkání.
Zákrok trvá přibližně 2-3 hodiny a je prováděn v celkové nebo místní anestezii. Pokud zvolíte celkovou anestezii, pak je zákrok výrazně dražší,  jelikož je nutná hospitalizace na klinice  jeden den. Při místním umrtvení po zákroku odcházíte domů.  V pooperačním průběhu je bolestivost přiměřená zákroku. Bolestivější je spíše místo po liposukci než vlastní zvětšení prsou. Rekonvalescence je mnohem kratší než po klasické augmentaci. Vpichy kanyl po sobě zanechávají minimální jizvy.
Po zákroku je nutné omezit sportovní aktivity a nosit kompresní prádlo na místech, kde byl odsátý tuk a dále pooperační podprsenku 24 hodin denně, podobu několika týdnů.

Velkou nevýhodou je postupné odeznívání efektu autoaugmentace po operaci. Představte si svoje poprsí, které během operace musí být umrtveno a toto umrtvení již dodá objem cca 200ml. K tomu se přidá vlastní zvětšení tukem o objemu cca 100 až 150ml. Druhý den, díky reakci organismu, jako po každé operaci, dojde k otoku prsou a to přidá dalších až 100ml. Takže den po operaci máte prsa až o 2 čísla větší. Vysloveně zázrak. Škoda, že nejdřív se vstřebá umrtvení a po několika dnech otok a za několik týdnů i část aplikovaného tuku. Výsledný efekt je pak těch 60 až 100ml navíc. Ale protože jste si užila 400ml hned po operaci, pak je to vlastně zklamání.
Tato forma modelace je vhodná pro ženy, které chtějí zvětšit poprsí o max. jednu velikost nebo chtějí docílit plnějších tvarů. U velmi štíhlých žen je tato metoda modelace prakticky nemožná.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář