Liposukce jako prostředek redukce váhy?

Liposukce jako prostředek redukce váhy?

… aneb lze pomocí liposukce zhubnout?

Liposukce, jakožto metoda formování postavy a cílená redukce váhy jsou dva zcela odlišné pojmy, které nelze v žádném případě zaměňovat. Je důležité si uvědomit, že liposukce v žádném případě nenahrazuje ostatní metody redukce váhy. Jedná se pouze o nástroj formování a modelace postavy tak, aby ve výsledném efektu byly problematické partie vůči ostatním částem těla souměrné. Liposukce je efektivní metodou odstranění přebytečné tukové tkáně a formování  postavy tam, kde jsou cvičení či různé diety bez účinku. Liposukci však nelze považovat za léčbu obezity. Ideálně se doporučuje váhu redukovat přirozeným způsobem ještě před samotným zákrokem. Takto lze dosáhnout co nejefektivnějšího a dlouhodobého výsledku liposukce.

V současné době je nejvíce prováděným druhem liposukce tzv. tumescentní liposukce, která se provádí pouze v lokálním znecitlivění a odpadají tak rizika spojená s celkovou narkózou a také nutnost hospitalizace. Jedná se o časově nenáročnou metodu, která je téměř bezbolestná. Nejčastějšími partiemi, které lze pomocí tumescentní liposukce formovat jsou: břicho, boky, hýždě, stehna (včetně kolen), paže. U mužů lze odsát také přebytečnou tukovou tkáň z oblasti prsou. Pomocí tumescentní liposukce lze dokonce úspěšně korigovat také nahromaděný tuk v oblasti dolní čelisti, tzv. podbradek. Výsledek liposukce bývá viditelný a pro pacienty uspokojivý. Po liposukci však nelze pozorovat výrazný úbytek váhy v kilogramech.

Liposukce, coby nástroj tvarování postavy proto není řešením nadváhy a nemusí být vhodná pro každého. Dodržováním zásad zdravého stravováním a díky dostatečnému pohybu lze redukovat váhu zdravým a přirozeným způsobem.

Od liposukce tak tedy nelze očekávat přehnané výsledky s výrazným úbytkem váhy a zeštíhlením postavy. Za horní hranici bezpečného odsátí tukové tkáně u zdravého člověka je totiž považován objem 5 litrů tuku (cca zhruba 5 kg), což v případě obezity či u klientů s nadměrným množstvím přebytečné tukové tkáně, nemusí být výsledek dostačující.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář