Kryolipolýza neboli Kryoliposuke = zmražení tukových buněk

Kryolipolýza neboli Kryoliposuke = zmražení tukových buněk

Kryolipolýza je moderní metoda tvarování postavy, která se na našem trhu objevila před více jak 5 lety a přišla z USA. Vychází z principu, že tuková tkáň je citlivější na chlad, než okolní tkáně. Při aplikaci dochází ke zchlazení příslušné oblasti , což má za následek reakci na podkožním tuku a při tom není poškozena kůže. Zchlazení vyvolá reakce v podkožním tuku, které způsobí jeho úbytek.

Ideální místa k ošetření jsou s dostatečnou vrstvou podkožního tuku. Nejčastěji ošetřovaná místa jsou břicho, boky, vnější a vnitřní stehna a hýždě. Kryolipolýza jednoho místa ošetření znamená jedno nasátí tukové vrstvy. Je prokázáno, že při jediné aplikaci této metody dochází k úbytku tukové tkáně v místě aplikace v rozmezí 25 – 35%.

Kryolipolýza je neinvazivní a také bezbolestná proto je vhodná pro klienty, kteří nechtějí podstoupit chirurgickou liposukci za pomoci skalpelu, jehel a rekonvalescence.

Průběh ošetření probíhá za pomocí speciálního přístroje, které díky intenzitě vakuového sání vtáhne kožní řasu včetně tukové tkáně do aplikátoru a začíná proces chlazení tukové tkáně. Zmražením tukové buňky na teplotu až – 10 °C vznikají krystalky. Odumřelé tukové buňky jsou pak přirozeně odplavovány lymfatickým systémem. Současně s kryolipolýzou je vhodné absolvovat lymfodrenáž, která povzbudí lymfatický systém a umocní průběh ošetření.

Doba ošetření je 40 – 60 minut dle tloušťky tukové vrstvy. Délka ošetření je velmi důležitá, pokud je ošetření krátkodobé nebo neodborně nastavená teplota může být terapie neúspěšná nebo nebezpečná. Při ošetření se používá krycí membrána, která zamezí poškození tkání.

Po ošetření bude místo přechodně červené a citlivé. Do původního stavu se vrátí během několika hodin až dnů.

Je potřeba zdůraznit, že pokud podstoupíme kryolipolýzu a stravovací návyky ani snahu po zdravějším životním stylu nezměníme, nemůžeme očekávat trvalý efekt.

Na trhu se objevují různé přístroje, které s kryolipolýzou nemají vůbec nic společného! Stejně tak jako přístroje, kde přikládají klientům chladící destičky na ošetřované partie. Pozor tedy na výběr správného zařízení.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář