Kolik tkáně lze maximálně odstranit při abdominoplastice?

Kolik tkáně lze maximálně odstranit při abdominoplastice?

Plastická operace břicha, tzv. abdominoplastika slouží k redukci přebytečné tukové a kožní tkáně v oblasti břicha či pomáhá zpevnit svaly břišní stěny. K těmto nežádoucím jevům často dochází např. následkem těhotenství či výraznější redukce váhy. Jedná se o poměrně náročný operační výkon, jehož cílem je úprava a zploštění vystouplého či povislého břicha.

Tato časově náročná operace se provádí  v celkové narkóze a vyžaduje minimálně 2 dny hospitalizace na klinice. Při operaci dochází k odstranění nadbytečné tukové a kožní tkáně, je-li to potřeba, pak také k plastice přímých břišních svalů. V některých případech je možno abdominoplastiku ještě spojit s liposukcí břicha a liposukcí boků, které operovanou oblast zbaví přebytečné tukové tkáně a oblast  ještě více zeštíhlí. Oblast se poté sešívá většinou vstřebatelnými stehy a po operaci se doporučuje několik týdnů nosit kompresivní elastickou bandáž, která napomáhá hojení a oblast formuje. Výsledná jizva po abdominoplastice je vedena od jednoho boku k druhému v linii těsně nad pubickým ochlupením. Operace břicha menšího rozsahu a s kratší jizvou se nazývá miniabdmoniplastika. Výsledná jizva po operaci břicha je po zahojení nenápadná a většinou schovaná pod spodním prádlem.

Pokud má pacient či pacientka v plánu svou hmotnosti redukovat cvičením či dietou, pak se doporučuje operaci odložit a co nejvíce zhubnout ještě před samotnou operací. Abdominoplastika, stejně tak jako liposukce, totiž není řešením obezity a pro optimální výsledek je vhodné váhu redukovat ještě před zákrokem. Za maximální bezpečné množství odebrané tkáně při abdominoplastice se považuje cca 5 kg tkáně a pomocí tohoto zákroku lze dosáhnout velmi uspokojivých výsledků.

O vhodnosti tohoto zákroku právě pro Vás se poraďte se svým plastickým chirurgem.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář