Je liposukce bezpečná?

V současné době se téměř výhradně k odsátí tuku z problematických partií využívá liposukce tumescentní, která je moderní metodou a oproti liposukci klasické přináší řadu výhod. Tato liposukce se provádí pouze ambulantně v lokální anestezii, bez nutnosti narkózy a hospitalizace. Díky možnosti provádět tuto liposukci pouze v místním znecitlivění odpadají u tohoto způsobu liposukce možná rizika a komplikace, které bývají spojeny s celkovou narkózou. Z tohoto důvodu se jedná o liposukci zcela bezpečnou s minimálními riziky a většinou bezproblémovým  a rychlým průběhem hojení.

751b7

Název této revoluční metody je odvozen od tumescentního roztoku, který se při liposukci aplikuje do podkoží jehlou. Tento speciální roztok je směsí adrenalinu, anestetika a fyziologického roztoku, který zabraňuje nadměrnému krvácení a ošetřovanou oblast umrtví. Zákrok je tedy bezbolestný a probíhá za plného vědomí pacienta. Zajímavostí je, že roztoku je nutno do podkoží aplikovat zhruba dvakrát až třikrát množství, než je předpokládané množství odsátého tuku. Tuk se poté z problematické oblasti odsává tenkými kanylami a zároveň s tukovou tkání odchází z těla ven také tumescentní roztok. Po zákroku se doporučuje dodržovat klidový režim, zvýšit pitný režim a také nosit speciální elastické prádlo, jiná omezení však nejsou potřebná. Po zhojení oblasti lze zákrok znovu absolvovat a ošetřit jinou partii těla.

Dlouholeté zkušenosti ukazují, že tumescentní liposukce je zcela bezpečná a účinná metoda, která dokáže tvarovat postavu tak, aby byla souměrná a úbytek tukové tkáně v problematické oblasti je viditelný. Tumescentní liposukcí lze dosáhnout poměrně jednoduše výborných výsledků a ošetřit lze téměř všechny partie těla. Nejčastěji jsou ošetřovanými partiemi břicho, boky, stehna, hýždě, paže či podbradek.

 Tumescentní liposukce je velmi efektivní, bezpečná a šetrná metoda, která slouží k odstranění nadbytečné tukové tkáně z problematických partií. Výhodou této metody je také to, že je časově nenáročná a průběh hojení probíhá poměrně rychle a bez větších omezení. V současné době se jedná o nejvyhledávanější a nejúčinnější techniku liposukce s výbornými a prokazatelnými výsledky.

47d04

Sdílej příspěvek

Komentář (1)

Opustit komentář