Jak na vrásky pomocí kyseliny hyaluronové?

Jak na vrásky pomocí kyseliny hyaluronové?

Metod redukce vrásek obličeje existuje v současné plastické a estetické chirurgii hned několik: kromě operací obličeje, jako např. facelift či endoskopický browlift, lze vrásky redukovat injekční aplikací botulotoxinu, vlastní tukové tkáně nebo aplikací právě kyseliny hyaluronové. 

Výplně kyselinou hyaluronovou

Aplikace výplňového materiálu na bázi kyseliny hyaluronové může doplnit či nahradit ostatní invazivní zákroky plastické chirurgie. Velmi často se tyto výplně používají v kombinaci s např. plastikou horních či dolních víček, faceliftem nebo aplikací botoxu. Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která je obsažena v těle všech savců a vyskytuje se v mezibuněčném prostoru kůže. Jejím úkolem je hydratace kůže a její ochrana před volnými radikály. Kyselina hyaluronová také podporuje tvorbu nových kolagenových vláken a dokáže tak vyplnit a vyhladit mimické i hluboké vrásky. 

Případné středně hluboké a hluboké vrásky, povadlé tváře či pokleslé koutky úst, nasolabiální rýhy, povadlou pleť pod očima či dokonce malé, neplné rty dokáže vyřešit aplikace kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová se podobně jako botulotoxin aplikuje do zvolené lokality tenkou jehlou ve formě gelu. Tato látka je stabilní a odolná. Výsledkem je vyhlazená, mladší pleť bez vrásek.

Zákrok není bolestivý, lokalitu je možno znecitlivit pomocí speciálního krému. Těsně po zákroku je možné, že oblast bude v místě vpichu mírně začervenalá, citlivá či oteklá. Otok i zarudnutí  ale v průběhu několika dní vymizí. Efekt výplně je trvanlivější, než v případě botulotoxinu a vydrží 6 až 12 měsíců. Poté se látka postupně vstřebá do kůže. Tato metoda vyhlazení vrásek je časově nenáročná a vhodná i pro muže.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář