Co obnáší tumescentní liposukce a pro koho je vhodná?

Co obnáší tumescentní liposukce a pro koho je vhodná?

Tumescentní liposukce je metoda formování postavy, která je v posledních několika letech u pacientů stále oblíbenější a obecně je jedním z nejčastěji prováděných zákroků v oblasti plastické a estetické chirurgie. Tento druh liposukce totiž přináší oproti dříve prováděným starším metodám liposukce řadu výhod. Tumescentní liposukce se provádí pouze v lokální anestezii, bez nutnosti narkózy a hospitalizace a je tak vhodná téměř pro každého, bez rozdílu pohlaví či věku. Důležitou podmínkou je však dobrý zdravotní stav.

Princip provedení tohoto zákroku je poměrně jednoduchý, přesto však efektivní s viditelnými výsledky. Před každým zákrokem je požadovaná oblast napuštěna velkým množstvím tzv. tumescentního roztoku a odtud pochází název zákroku. Roztok je směsí fyziologického roztoku, anestetika, které oblast umrtví a adrenalinu, jehož účelem je stahovat cévy a zabránit tak nadměrnému krvácení. Liposukce tak tedy probíhá za plného vědomí pacienta, avšak bezbolestně. Po zhruba třicetiminutové pauze plastický chirurg začíná s odsáváním přebytečné tukové tkáně z dané oblasti. Odsává se pomocí dlouhé kanyly, která se do podkoží dostává rychlými pohyby skrze drobné řezy v kůži a díky podtlaku je tuková tkáň odváděna z těla pryč. Zákrok trvá dle rozsahu výkonu cca 2-3 hodiny a bezprostředně po zákroku může pacient odejít domů.

 Nejčastějšími partiemi, které lze pomocí liposukce ošetřit jsou: břicho, boky, hýždě, stehna (včetně kolen), podbradek či paže a u mužů lze odsát také nahromaděnou tukovou tkáň z oblasti prsou. Jedná se tak o efektivní, šetrnou a bezpečnou metodu redukce tukové tkáně a formování postavy, která je vhodná téměř pro každého a opravdu není třeba se jí obávat.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář