Chemický peeling

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která se používá k rychlé a účinné omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu chemickou cestou. Nejčastěji se používá kyselina glykolová,která díky své výborné schopnosti proniká do kůže. Kyselina glykolová je přírodní látka získaná z cukrové třtiny.

Kyseliny se používají v různých koncentracích,  pro profesionální užití 30-70%.  Nejnižší může aplikovat kosmetička, střední a vyšší zdravotník, nejkoncentrovanější pouze lékař. Dle délky účinku a koncentrace zasahuje povrchové, střední nebo hluboké vrstvy pokožky.

Doporučená je příprava před prvním ošetřením cca 14dnů 1-2x denně je vhodné aplikovat nejčastěji 10% ovocné kyseliny. Dochází tím k jemné exfoliaci povrchových keratinových odumřelých buněk. Je to takové “osmělování” pokožky před následným hlubším chemickým peelingem.

Peelingová směs se nanáší na pleť štětečkem, ošetření je nebolestivé, zabere cca 10 -20 minut. Po několika minutách působení je látka neutralizována a odstraněna. Po 5 -14 dnech se pokožka začne olupovat a tím se ošetřované místo stává regenerované. Výsledek je viditelný již po prvním ošetření. Ošetření chemickým peelingem se doporučuje přibližně 4-6x opakovat, záleží na typu poškození pokožky. Opakované ošetření po 1 týdnu. Po zákroku je vhodné pleť promazávat krémem a chránit pleť před sluncem přípravky s nejvyšším UV faktorem 50+. Ošetření se proto provádí od podzimu do jara.

Chemický peeling se doporučuje:

  • k vyhlazení jemných rýh a vrásek
  • k odstranění pigmentových skvrn
  • nerovnosti pleti
  • na rozšířené póry
  • k léčbě akné

Hlavním cílem působení chemického peelingu je vyvolání kontrolovaného podráždění (zánětu) pokožky, kdy dochází k poškození původní nekvalitní tkáně. Podráždění následně vyvolá proces hojení. Poškozené buňky se olupují a nahrazují je zdravé nové.

Možné nežádoucí účinky

Ve většině případů je pleť po provedeném peelingu mírně zarudlá, pleť do druhého dne vybledne. Ve výjimečných případech pálení a svědění pokožky.

Sdílej příspěvek

Opustit komentář