Odstranění vrásek = Botulotoxin

Odstranění vrásek = Botulotoxin

Botulotoxin neboli klobásový jed je látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum. Používá se v plastické chirurgii především na vyhlazování vrásek a velmi dobře se uplatňuje při léčbě pocení.

Botulotoxin svými účinky pomáhá částečně zmírňovat nadměrné svalové kontrakce a uvolňuje tak svalové napětí. Výsledkem injekce botulotoxinu je omezení činnosti mimického svalstva, vyhlazení vrásek a zabránění vzniku nových nebo alespoň omezení prohlubování stávajících vrásek. Botulotoxinová injekce se aplikuje přímo do postižených svalů, zejména v obličejové části:

– čelo
– zevní oční koutky
– oblast mezi obočím

Aplikace botulotoxinu se provádí rovněž i v jiných indikacích jako např. vyhlazení krku, spadlé ústní koutky apod. Tento typ aplikace je však mnohem méně častý.

Aplikace botulotoxinu nezabere více než 30 minut a ihned po ošetření se klient/ka může zařadit do běžného života. Aplikace botulotoxinu je téměř bezbolestná, provádí se ambulantně. Před injekcemi se oblast vpichu může znecitlivět anestetickou mastí. Po dezinfekci kůže, zavede lékař tenkou injekční jehlou látku do svalu, který svou činností způsobuje vrásku. Po zákroku bývá pokožka krátkou dobu mírně zarudlá a oteklá. Asi zhruba 4 hodiny po zákroku doporučujeme zůstat ve vzpřímené poloze (nepředklánět hlavu) a procvičovat příslušné obličejové svaly. Dva dny je dobré dodržovat klidový režim – nenavštěvovat solária, sauny a vyhnout se aktivnímu sportování.

Účinek je patrný po zhruba 3 – 6 dnech a botoxová kůra přetrvává cca 6 měsíců. Po první aplikaci efekt přetrvává kratší dobu, při opakovaných ošetřeních může být viditelné zlepšení až na 9 měsíců.

Tato metoda se nedoporučuje v těhotenství.


 

Sdílej příspěvek

Komentář (1)

  • fifinka

    o botoxu uvažuji už dlouho, ale pořád se zatím rozhoduji .. nechci vypadat jako některé celebrity v televizi, které po zákroku absolutně ztratí mimiku tváře a jde to strašně poznat, že na botoxu byli. Lze zákrok provést přirozeně, ale přesto aby vrásky byly vyhlazené? 🙂 také mě odrazuje, že se po čase musí znovu aplikovat a efekt se ztrácí 🙁 snad mi zde někdo odpoví

    24.4.2014 at 12:30

Opustit komentář